Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Hronská Dúbrava - oficiálna stránka obce

Kultúrna komisia

Kultúrna komisia


Činnosť kultúrnej komisie v rokoch 1998 – 2010 bola spojená s prácou s deťmi a mládežou. Bolo to hlavne nacvičovanie programov ku Dňu matiek vo forme básní, piesní, scénok a ľudových tancov, organizovanie maškarného plesu pre deti, športovo – súťažného dopoludnia ku Dňu detí, stretnutie s Mikulášom, čertom a anjelom a usporiadanie mnohých diskoték pre deti a tiež pre dospelých.
Nezabúdalo sa ani na staršiu populáciu. Vrámci osláv Dňa matiek po kultúrnom programe členovia komisie organizovali posedenie s občerstvením pre ženy – matky nad 60 rokov a v októbri pri príležitosti Mesiaca úcty k starším pre všetkých dôchodcov. Komisia spolu so starostom obce pozýva občanov, ktorí majú okrúhle životné jubileum (70, 75, 80 ... rokov)na obecný úrad, kde je pre nich pripravený kultúrny program s posedením. Taktiež sú pozývaní rodičia s novonarodenými deťmi na akt uvítania do života.
Členovia komisie zabezpečovali rozhlasové relácie k oslavám SNP, MDŽ a pod. V roku 2003 z iniciatívy mládeže a kultúrnej komisie bola obnovená tradícia fašiangov vo forme fašiangového sprievodu po dedine v maskách a krojoch, fašiangovej zábavy zakončenej pochovávaním basy. Túto tradíciu zachovávame dodnes.
V roku 2004 sa po 40-ročnej prestávke znovu podarilo v našej obci nacvičiť divadlo od autora Jozefa Kónyu „Svadobný závoj“ a tým nadviazať na dlhoročnú tradíciu ochotníckeho divadla v Hronskej Dúbrave. V tejto divadelnej hre účinkovali: Margita Barancová, Vladimír Čabák, Helena Živická, Hanka Kirschnerová, Dominika Barancová, Vladimír Murgaš, Tomáš Páleník, Katarína Kubíková a Peter Barcík.
V roku 2005 ochotníci pokračovali v trochu zmenenej zostave divadelnou hrou od autora Emila Göllnera „Ulička“ v ktorej sa predstavili: Vladimír Čabák, Margita Barancová, Ľudmila Budáčová, Ľubomír Lipnický, Helena Živická, Lukáš Lipnický, Radslav Vajda, Katarína Kubíková a Marek Janoštiak.
Ďalšie divadlo bolo nacvičené v roku 2010 v rekordnom čase za 3 mesiace, napriek tomu, že z desiatich hercov, šiesti pracujú v smenovej prevádzke a jedna herečka dochádza na internát. V divadelnej hre autora Oldřicha Dubovského „Na manželskom fronte“ účinkovali: Ľubomír Lipnický, Maroš Čabák, Vladimír Čabák, Margita Barancová, Miroslav Slovák, Radoslav Vajda, Katarína Kubíková, Janka Tomašeková, Ivan Beňo, Ľudmila Budáčová ako herci a Margita Budáčová, Helena Živická, Vladimír Kolibík a Peter Hanzel st. ako technická spolupráca.
 

Kultúrna komisia pracovala v zložení:
- v rokoch 1998 – 2002 predsedníčka - Katarína Kubíková, členovia – Helena Živická, Danuša Renčová, Peter Kostolanský a Pavol Kapusta ml.
- v rokoch 2002 - 2006 predsedníčka – Helena Živická, členovia – Margita Barancová, Katarína Kubíková, Peter Barcík a Ján Paraj ml.
- v rokoch 2006 – 2010 predsedníčka - Margita Barancová, členovia – Helena Živická, Katarína Kubíková , Radoslav Vajda

- v rokoch 2018 - 2022 predsedníčka - Margita Barancová, členovia - Janka Slašťanová, Martina Čabáková, Helena Živická
 


 

webygroup

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 13.10.2019

meniny má: Koloman

podrobný kalendár


1812336

Úvodná stránka